SOKAK HAYVANLARI DOĞAL YAŞAM PARKI VE REHABİLİTASYON MERKEZİNDE İLK KAZMA VURULDU

SOKAK HAYVANLARI DOĞAL YAŞAM PARKI VE REHABİLİTASYON MERKEZİNDE İLK KAZMA VURULDU

Proje tamamlandığında şehrin yaşadığı sokak hayvanları sorununa çözüm getirilmiş olacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısında sokak hayvanlarının, sokaklardan barınaklara alınması konusunda belediyelerin çalışma yapmalarını istemesinin akabinde Yunusemre Belediyesi’nin hayata geçirdiği Sokak Hayvanları Doğal Yaşam Parkı ve Rehabilitasyon Merkezi Projesinde çalışmalar başladı. Türkiye’de 2., Ege Bölgesinin en büyük merkezi olan projede ilk kazma vuruldu. Manisa Valiliği, Manisa Büyükşehir Belediyesi, Manisa Organize Sanayi Bölgesi (MOSB) ve çeşitli kurum ve kuruluşların da destek verdiği merkezin inşasına başlanırken; Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi alanda incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgi aldı.

PROJEYİ EN KISA SÜREDE TAMAMLAMAYI HEDEFLİYORUZ

İncelemenin ardından açıklamalarda bulunan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, projeyi kısa sürede tamamlamayı planladıklarını söyledi. Başkan Çerçi, “Proje üzerinde yaklaşık 2 yıldır çalışıyoruz. 117 bin metrekarelik alanda merkezimiz inşa edilecek. Proje ile ilgili süreç artık sonuçlandı. Şehrimizin önemli sorunlarından birini inşallah çözmüş olacağız. Merkezi en kısa sürede tamamlayarak faaliyete geçireceğiz. Emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.

PROJE İÇERİSİNDE;

Her hayvan için etolojik ihtiyaçlarına göre yeterli büyüklükte kapalı ve açık bölmeler, ilk kabul bölümü, tehlikeli tür birimi, karantina, hasta bakım, yavrulu anne, hayvan müşahede, kuş evi, kedi evi, mama üretim evi, büyükbaş operasyon bölümü, hayvanların bulunduğu birimden ayrı olarak muayene odası, ameliyat odası, bakıcı evi, işçi odası, duş, depo, tuvalet, veteriner hekim odası, idare odası ve hayvan mezarlığı bulunuyor.

Kaynak: Haber Merkezi

YAŞAM