Sakarya Ticaret Borsası’ndan Hisarcıklıoğlu’na ziyaret

14.11.2022 / Ankara

Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Genç ve Meclis Başkanı Bekir Uztürk, beraberlerindeki heyet ile birlikte Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu makamında ziyaret etti.​​

Kabulde TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, yeni
dönem çalışmaları için başarılar dileyerek, hayırlı olsun dileklerini iletti.

Mustafa Genç, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Türkiye’de en demokratik seçimin odalar ve borsaların seçimleri olduğunu söyleyebiliriz. Ben Odalar ve Borsalar Birliği ailesine 2013 ve 2017’de Sakarya Ticaret Borsası’nın Yönetim Kurulu’ndan girmiş bulunmaktayım. O yüzden biliyorum bu yapıyı. Seçmenin ve seçilmek isteyenin farklı siyasi görüşlerde olduğu bir süreçte en demokratik bir seçimdi. Seçim bu saatten sonra bitti. Bu bir bayrak yarışıdır. Günü geldiğinde bayrağı arkadan gelenlere teslim edersiniz. Güzel bir seçim süreci geçirdiğimizi düşünüyorum. Hayırlı uğurlu olsun.

Bugün de Rifat Başkanımızı ziyarete geldik. Gayet güzel geçti. Bizi çok sıcak karşıladı. Her daim 24 saat telefonunun açık olduğunu, arayabileceğimizi söyledi. Bizlere nasihatlerde bulundu. Kamu kurumu hizmeti sunduğumuzu buradaki hizmetlerin çok değerli olduğunu, yanlışların da çok keskin olduğunu. Akşam yattığımızda vicdanımızın rahat olabileceğini, yapabileceklerimizi ve yapamayacaklarımızı bize söyledi. Kendisinin de bizim yanımızda destekçimiz olacağını söyledi. Biz de kendisine teşekkür ettik. Biz Rifat Başkanımızdan memnunuz. Daha önceki dönemden de biliyorum. Kendisiyle çalışma fırsatı buldum. Rifat Başkanımızı her daim destekliyoruz ve onunla birlikte olmak istiyoruz”.

Kaynak

EKONOMİ