Ulu Önder Atatürk Saygı, Özlem ve Minnetle Anıldı

Ulu Önder Atatürk Saygı, Özlem ve Minnetle Anıldı

İlk olarak 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanı’nda çelenk sunma töreni düzenlendi.

Çelenk sunma töreni Kaymakam Selami KAPANKAYA, Belediye Başkanı Çetin AKIN, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının Atatürk anıtına çelenk sunumuyla başladı. Çelenk sunma töreninin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla bayraklar yarıya indirildi.

Çelenk Sunma Töreni’nin ardından Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda program devam etti.

Programa Kaymakam Selami KAPANKAYA, Belediye Başkanı Çetin AKIN, Turgutlu Cumhuriyet Başsavcısı Ali BİÇER, İlçe Jandarma Komutanı J. Bnb. Halim KARAER, İlçe Emniyet Müdürü Harun TUTAK, Turgutlu Askerlik Şubesi Başkanı P. Atğm. Burak Harun ÇALIŞKAN, Manisa CBÜ Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevzat ONAT, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ersin ASLAN ve ilçe kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşları, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları, oda başkanları, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Program Saygı Duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Günün anlam ve önemini anlatan konuşmaların ardından öğrenciler ve öğretmenler gün ile ilgili şiirler okudu.

Buradaki anma programı, “Atatürk Belgeseli” temalı video sunumu ve öğrencilerin “Atatürk Kurtuluş Savaşı’nda” konulu Oratoryo gösterimi ve ATATÜRK’ün sevdiği türkülerin seslendirilmesi ile sona erdi.

Kaymakam Selami KAPANKAYA ve protokol üyeleri, programın hazırlanmasında emeği geçen idarecilere, öğretmenlere teşekkür etti ve öğrencilerle günün anısına hatıra fotoğrafı çekildiler.

Güncel