Ahmetli ATA’sını Özlemle Andı

Ahmetli ATA’sını Özlemle Andı

Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan’ın da katıldığı törende saatler 9’u 5 geçtiğinde hayat 2 dakikalığına durdu ve sirenler eşliğinde alanda bulunanlar ile vatandaşlar Ata’ya Saygı Duruş’unda bulundular.

10 Kasım 1938’te hayata gözlerini yuman Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Ahmetli’de düzenlenen tören ile bir kez anıldı. Günün ilk töreni Atatürk Anıtı’nda düzenlendi. Törenlere Ahmetli Kaymakamı Abdullah Kurt, Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cendel Akçay, siyasi parti ilçe başkanları, meclis üyeleri, daire müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler de katıldı. Çelenklerin konulmasının ardından saat 9’u 5 geçe hayat durdu ve alanda bulunanlar ile vatandaşlar sirenler eşliğinde 2 dakikalık Saygı Duruş’unda bulundu, akabinde İstiklal Marşı okunmasının ardından ilk tören sona erdi.

Günün ikinci töreni ise Ahmetli Anadolu Lisesi Konferans Salonunda düzenledi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma gerçekleşti. Şiirlerin okunması ve koronun söylediği Türkülerin ardından sahnelenen Oratoryo büyük beğeni topladı. Atatürk’ün hayatını anlatan video Müzik öğretmenleri tarafından Atatürk’ün sevdiği Türküler seslendirilirken dinleti büyük alkış topladı. Törenlerin sonunda Kaymakam Abdullah Kurt ve Belediye Başkanı Ahmet Alhan, törenin hazırlanmasında emeği geçen öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

Kaynak; Belediye Bülteni

MANİSA