Vali Karadeniz’den 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı

Vali Karadeniz’den 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı

Aziz milletimizden aldığı güçle Kurtuluş Savaşı’nı zafere ulaştıran, Cumhuriyetimizin kurucusu ve bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 84. yıl dönümünde sonsuz şükran, minnet ve rahmetle anıyoruz.

Bizler, Türk Milletinin istiklaline ve istikbaline adanan 57 yıllık ömrün sona erdiği 10 Kasım’ı matem günü olmaktan ziyade Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirlerini, eserlerini ve fedakârlıklarını anlama günü olarak idrak ediyoruz. Nitekim Gazi Mustafa Kemal Atatürk; “Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kafidir.” diyerek duygularını, fikirlerini anlamanın önemini vurgulamıştır.

Bugün bizlere düşen görev de tüm Dünyanın takdirine mazhar olmuş Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirlerine ve eserlerine sahip çıkıp, emaneti olan Cumhuriyetimizi ilelebet korumak ve yaşatmaktır. Yaşanan her türlü zorluğa rağmen istikbale giden yolda birlik ve beraberlik içerisinde verilen eşsiz mücadeleyi unutmadan, milletimizin tüm değerlerine sahip çıkmalı ve onları yeni nesillere emanet etmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle vefatının 84. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha minnet ve rahmetle yad ediyorum, ruhu şad olsun.

Yaşar KARADENİZ

Manisa Valisi

Kaynak: Haber Merkezi

YAŞAM