Ordu Ticaret Borsası’ndan Hisarcıklıoğlu’na ziyaret

01.11.2022 / Ankara

Ordu Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ziver Kahraman ve Meclis Başkanı İdris İşleme, beraberlerindeki heyet ile birlikte Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu makamında ziyaret etti.​​

Kabulde TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, yeni
dönem çalışmaları için başarılar dileyerek, hayırlı olsun dileklerini iletti.

Ziver Kahraman, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “2022 yılı seçim yılıydı. Dolayısıyla biz 1 Ekim itibariyle seçimlerimizi yaptık. Üyelerimizin tercihi ve takdiri bizim yönümüzde oldu. İrada bizim yönümüzde oldu. Biz de meclisimizi oluşturduk. Bugün de Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımızı meclisimle beraber gelerek ziyaret ettik ve meclisimizi tanıştırdık. Birkaç değişiklik oldu meclisimizde. Ordu hakkında, ülke hakkında, ekonomi hakkında, dünya hakkında TOBB Başkanımızın çok kıymetli görüşlerini aldık. Üretimle, ekonomiyle, pazarlamayla alakalı, ihracatla alakalı fikirleri bizim için çok değerli. Bundan sonra da yol haritası olacaktır. Güzel bir görüşme oldu. Kendilerine çok çok teşekkür ediyorum.

Mayıs ayında da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin genel kurulu var. Bizim doğal adayımız Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin şu anki Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’dur. Benim ona karşı özel de bir ilgim var. Ona bir can borcum var. Kovid sürecinde bizi artık öldü diye bıraktıklarında Sayın Başkanımızın o sihirli elleri bize dokunuşu, tabi ki Allah’ın sayesinde bizi hayata döndürdü. Rabbim ondan razı olsun. Başımızın tacıdır. Bizim büyüğümüzdür. Hayatta benim ustam diye söylediğim üç insandan biridir. Bizim TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’dur. Zaten aday olması noktasında talebimiz de oldu. İnşallah 4 yıl daha beraber geçireceğiz inşallah”.

Kaynak

EKONOMİ