ŞEHZADELER BELEDİYESİ CUMHURİYETİN 99. YILINA ÖZEL BİSİKLET YARIŞMASI DÜZENLEDİ

ŞEHZADELER BELEDİYESİ CUMHURİYETİN 99. YILINA ÖZEL BİSİKLET YARIŞMASI DÜZENLEDİ

Dereceye girenlere ödülleri Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle verildi.  Etkinlikte yapılan çekilişlerle de katılımcılara çeşitli ödüller verildi.

Şehzadeler Belediyesi, Cumhuriyetin 99. yılı kutlamaları kapsamında Düz Bisiklet Yarışması düzenledi.  Şehzadelerpark önünden başlayan yarışlarda 3 km ‘lik etapta 9 ayrı kategoride 168 sporcu dereye girmek için kıyasıya ter döktü. Bu yıl ikincisi düzenlenen ve renkli görüntülerin yaşandığı yarışmalar kıran kırana mücadelelere ev sahipliği yaptı. Minikler kategorisindeki yarışlar ise Cumhuriyet Meydanında düzenlendi.

Dereceye giren sporculara ödülleri  törenle verildi. Ödül törenine Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Songüler ve Mehmet Kavas, Manisa Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı Fırat Özcan,  MHP İl Başkanı Murat Öner, MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Şener Özten  de katılarak yarışmacılara ödüllerini takdim etti.

Törende konuşan Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Songüler Şehzadeler Belediyesi’nin  rutin belediyecilik hizmetleri dışında sosyal, kültürel, spor ve eğitim alanlarına da ayrı bir önem vererek çeşitli etkinliklere imza attığına dikkat çekti. Başkan Yardımcısı Songüler  tüm katılımcılara teşekkür ederek  yarışmada dereceye girenleri de tebrik etti.  Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara ise  güzel bir havada yapılan organizasyonda emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür etti.

Daha sonra protokol üyeleri tarafından 9 ayrı kategoride yapılan yarışlarda dereceye girenlere ödülleri verildi. Törende ayrıca çekilişler yapılarak  yapılan kurada ismi çıkanlara çeşitli ödüller verildi. Büyük ödül olarak iki de bisiklet kurayla sahiplerini buldu.

Kaynak; Belediye Bülteni

SPOR