NİHAL AKÇURA MTAL PORTEKİZ DE PROJE ÇALIŞMALARINI TAMAMLADI

NİHAL AKÇURA MTAL PORTEKİZ DE PROJE ÇALIŞMALARINI TAMAMLADI

     Nihal  AKÇURA Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi;  2020-1-SK01-KA229-078231_2 numaralı “Game Literacy and Learning” (Oyun Okuryazarlığı ve Öğrenme) isimli  proje çalışmalarına 9-15 Ekim 2022 tarihleri arasında 5 ülkenin (Türkiye-Slovakya-Bulgaristan-Romanya-Portekiz) katılımıyla gerçekleşen Erasmus+ Proje çalışmalarını tamamlayıp yurda döndü.

      Proje çalışmaları Portekiz’in Coimbra şehrinde ki “Agrupamento  de Escolas Coimbra Centro” isimli Lisede gerçekleşti. Proje çalışmalarına her ülkeden 6 öğrenci ve 2 öğretmen katıldı. Ev sahibi kurumla beraber toplam en az 50 kişilik bir ekiple çalışmalar yapıldı.

      Öğrencilere Dijital Hikaye ve Dijital Hikaye tahtası nasıl oluşturulacağı hakkında bilgilendirme yapıldı ve öğrenciler karışık gruplar halinde Dijital Hikaye oluşturdular. Hikayelerle Coimbra şehri gezilerek tanıtıldı. Engelli öğrencilerin okuduğu (İşitme, Görme ve diğer) bir okul ziyaret edildi ve öğrencilerin nasıl Eğitim aldıkları yerinde incelendi ve bilgi sahibi olundu.  Manisa’ ya özgü Mesir Macunu öğrencilere ve öğretmenlere hediye edildi bu sayede ülkemizin ve şehrimizin tanıtımı yapıldı. Combra’ya yaklaşık bir saat uzaklıkta dağda yer alan bir tarihi köye ziyaret yapıldı. Okulda Resim Öğretmeni eşliğinde her ülke ayrı brandaya Erasmus+ Projesiyle ilgili duygu ve düşüncelerini yansıtan hikayeni boya isimli etkinlik ile yaptı.

       Avrupa’nın en eski üniversitesi olan Coimbra Üniversitesi ziyaret edildi.

    Proje Koordinatörü İngilizce Öğretmeni Mustafa AKDENİZ; “ Projemizin konusu oyunlarımızı eğitimle birleştirirsek öğrenme daha kalıcı olur, dedi. Burada öğrenciler çok verimli güzel çalışmalar yaptılar.  5 ülke öğrencileri birbiriyle takım çalışması yaparak hem İngilizcelerini hem de özgüvenlerini geliştirdiler. Ayrıca vizyonları gelişti. Öğrencilerimiz dönüşte Portekiz’in ikinci büyük tarihi kenti olan Porto’yu da ziyaret etme şansına sahip oldular.

Öğrencilerimizin Ülkemizi ve okulumuzu en iyi şekilde temsil ederek yurda döndü.

Kaynak: Haber Merkezi

EĞİTİM