Turgutlu’da Okul Servisi Sürücüleriyle Toplantı

Turgutlu’da Okul Servisi Sürücüleriyle Toplantı

Eğitim öğretim döneminde taşımalı eğitim kapsamında öğrenci servisi hizmeti yapan servis şoförlerine yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Söz konusu toplantıya Kaymakam  Selami KAPANKAYA, İlçe Jandarma Komutanı J. Bnb. Halim KARAER, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÖLMEZ ve Şube Müdürleri, Turgutlu Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Gökhan YÖRÜYEN, Okul Aile Birliği Temsilcileri, Öğrenci Servis Şoförleri, Turgutlu İlçe Emniyet Trafik Büro Müdürlüğü ile Turgutlu İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Şubesi yetkilileri katıldı.

Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı trafik şubesi ekipleri; öğrenci servis şoförlerine uyulması gereken kurallar hakkında bilgi vererek, okul servislerinin karıştığı trafik kazalarından örnekler verdiler.

En küçük ihmalkârlığın ve dikkatsizliğin çok büyük sorunlara neden olduğunun altını çizen Kaymakam KAPANKAYA şunları söyledi: “Servis meselesi çok ciddi bir meseledir. Çünkü aileler en değerli varlıklarını sizlere emanet ediyor. Servis şoförlerine emanet ediyor, okul müdürlerine emanet ediyor. Aileler en önemli varlıklarını size emanet ediyorsa sizlere güveniyor demektir. Sizlerin de bu güveni kırmamanız, bu güveni sarsacak bir harekette bulunmamanız, çok dikkatli olmanız icap ediyor. Bazı kötü örnekler olabiliyor. Sizlere emanet edilen çocuklarımızın içlerinde kendi kendini idare edemeyecek 5-6-7-8 yaşında çocuklar da var o yüzden düzenli ve dikkatli olmanız gerekiyor. En küçük ihmal, en küçük dikkatsizlik inanılmaz sorunlara yol açabiliyor. Araç trafiğiyle ilgili İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından gerekli takipler yapılıyor ama sizlerin de çocukları indirip-bindirirken çok dikkatli olmanız gerekiyor” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Güncel