“Söylemlere Göre Değil, İş Planlarına Göre Hareket Ediyoruz”

“Söylemlere Göre Değil, İş Planlarına Göre Hareket Ediyoruz”

Siyasi çıkar uğruna yapılan açıklamaların ve gerçeklerle bağdaşmayan ifadelerin aksine MASKİ, kamu kurumu bilinciyle söylemlere göre değil, iş planına göre hareket ederek vatandaş odaklı hizmet anlayışına bir yenisini daha ekledi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, kurulduğu günden bu yana vatandaş odaklı hizmetleriyle yüzleri güldürmeye devam ediyor. Bu kapsamda, 101 Mahalle Projesi ile alt ve üstyapı dönüşümü için yoğun mesai harcandı. Projenin yapıldığı dönemde yol olarak belirlenmemiş alanlarla ilgili sorun Yunusemre Belediyesi tarafından çözüldü. Gerekli planlamaları yapan MASKİ de, mahallede kısmi içme suyu ve kanalizasyon hattı döşedi. 1.088 mahalleye eşit hizmet götürmek için yoğun mesai harcayan MASKİ, altyapı yaptığı noktalarda üstyapı işine de başladı. Siyasi parti temsilcilerinin çıkar amaçlı söylemlerine göre değil, belirli bir programa göre çalışan İdare, bir sıkıntıya daha son verdi.

Çamlıca’da yaz ve kış tüketimi arasındaki fark net

Çamlıca’daki yaz ve kış nüfusunun farklılık göstermesi sebebiyle su ihtiyacı değişiyor.  Çamlıca mahallesine verilen su, nüfusun ihtiyacından fazla ancak özellikle yaz aylarında bahçe sulaması yapılmasından kaynaklı olarak üst kotlarda kısmi süreli kesintiler yaşanabiliyor.

“MASKİ Genel Müdürlüğü zaten bizimle sürekli olarak iletişim halinde”

Mahalle Muhtarı Mevlüt Çetinkaya, “Daha önce buraların ihalesi yapılmıştı. Ancak yollarla ilgili bir sorunumuz vardı. Bu durum çözüldü ve hat döşeme işi yapıldı. MASKİ Genel Müdürlüğü zaten bizimle sürekli olarak iletişim halinde. Tüm yetkililere teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

MANİSA