Bursa Ticaret Borsası’nın yeni hizmet binası açıldı

30.08.2022 / Bursa

Bursa Ticaret Borsası yeni hizmet binası ve Bursa TB Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katıldığı törenle hizmete açıldı.​

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu törende yaptığı konuşmada, iki hayırlı işi birden hayata geçiren Bursa Ticaret Borsası’nı tebrik etti. 

Yeni hizmet binasının, hayır ve bereket getirmesini dileyen Hisarcıklıoğlu, “Esasında hizmet binası, bir vizyon işidir. Üyesine en iyi şekilde hizmet sunmayı ve şehrini zenginleştirmeyi hedefleyen, çağdaş bir yönetim anlayışının eseridir. Bursa TB’mızın, sizlere yakışan, üyesine en iyi, en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlayan, böyle bir hizmet binası yapmış olmasından, gurur duydum ve iftihar ettim. Bu güzel eseri hayata geçiren, Borsa Başkanımız Özer Matlı kardeşimi ve yönetimini, Meclis Başkanı ve Meclis Üyelerini yürekten tebrik ediyorum” dedi.

Bursa TB Başkanı Özer Matlı ile TOBB yönetiminde beraber çalıştığını anlatan Hisarcıklıoğlu, “Bilgisinden ve tecrübesinden faydalanıyoruz. Tarım ve Hayvancılıkla ilgili politikaları birlikte belirliyoruz. Sizleri de, Ankara’da en iyi şekilde temsil etmektedir. Burada hem özel sektöre, hem de kamu sektörüne danışmanlık yapıyor, yol haritası çiziyoruz” şeklinde konuştu.

Hisarcıklıoğlu, Bursa Ticaret Borsası’nın çalışmalarıyla örnek borsalardan biri olduğunu vurgulayarak şöyle devam etti: “Tarım sektörümüze yeni bir ivme katan Türkiye Ürün İhtisas Borsası TÜRİB’in de kurucu ortağı olarak, vizyonunu göstermiştir. Ve aynı zamanda da akredite Borsadır. Yani sizlere 5 yıldızlı hizmet sunduğunu belgelemiş durumdadır. Üyelerimizin dertlerine tercüman oluyor. Sorunlarına çözüm için her türlü gayreti gösteriyor. 

Borsamızın bugün bir de UYUM Arabuluculuk Merkezini Bursa’ya kazandırıyor. Artık tüm hukuki ihtilaflarınızı, burada hem daha hızlı, hem de daha ucuza çözebileceksiniz. Yine Borsamızın hamisi olduğumu Hamidiye Tarım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile mesleki eğitime sahip çıkıyor. İnşallah burayı daha da geliştireceğine inanıyorum. Borsamız aynı zamanda Avrupa Ticaret Borsaları Birliği üyesidir. Sizleri Avrupa’da da temsil etmektedirler. ET-BA Kombina Et Tesisi, Facebook İstasyon yatırımları ve IPARD Projeleri Danışmanlık hizmetleri ile örnek bir Borsasınız”.

Kaynak

EKONOMİ