Manisa’da Olay Yeri Güvenliği Çalıştayı Yapıldı

Manisa’da Olay Yeri Güvenliği Çalıştayı Yapıldı

Ttrafik kazalarında meydana gelen ikincil kazalara bağlı olarak ortaya çıkan can ve mal kayıplarını en aza indirmek amacıyla Manisa İl Jandarma Komutanlığı ve Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlükleri tarafından verilecek olan, olay yeri güvenliği eğitimi programı ile ilgili ikinci koordinasyon toplantısı 31.08.2022 tarihinde 112 Acil Çağrı Merkezi toplantı salonunda düzenlenmiştir.

Yapılan toplantıya 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Ali DEDELER, Manisa İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürü Ünal ERDEMİR ve Denetim ve Eğitim Astsubayı N.Mert DÖLEK, Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Komiser Anıl YORULMAZ, Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Şube Müdür Vekili Kazım MEMİŞ, Manisa İl Sağlık Müdürlüğü Başhekim Yardımcısı Dr. Müge VURAL katılmıştır.
İlgili komisyon tarafından 19 Eylül 2022-1 Ekim 2022 tarihleri arasında olacak şekilde eğitim planlaması yapılmıştır.

Eğitimler kapsamında, acil durum ve trafik kazalarına müdahale eden AFAD, Ambulans, Polis, Jandarma ve İtfaiye aracı kullanan tüm sürücü ve ekip amirlerine “Olay Yeri Güvenliği” eğitimi verilecek. Önce emniyet düsturundan hareketle, personelin olay yerinde alması gereken güvenlik tedbirleri ile ilgili bilgiler ilçe merkezlerinde yapılacak olan eğitimler vasıtasıyla ilgili personele aktarılacak.   

Kaynak: Haber Merkezi

GÜNDEM