ŞEHZADELERİN AVCI İHA’SI TEKNOFEST’TE BÜYÜK BAŞARI ELDE ETTİ

ŞEHZADELERİN AVCI İHA’SI TEKNOFEST’TE BÜYÜK BAŞARI ELDE ETTİ

Şehzadeler Belediyesi’nin destekleri ile tasarladıkları Elektronik Harp Sistemli Şehzade İHA ile Kütahya’da düzenlenen  TEKNOFEST‘te büyük bir başarı elde eden Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ)  Elektrik Elektronik ve Makine Mühendisliği öğrencilerinden oluşan Şehzadeler Belediyesi İHA Takımı, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’i ziyaret ederek,  yarışma hakkında bilgi verdi. Başkan Çelik, elde edilen başarı nedeniyle  takım üyelerini tebrik ederek,  kutladı.

MCBÜ  Elektrik Elektronik ve Makine Mühendisliği öğrencileri, hava sahamızdaki düşman İHA’larını tespit ederek, sistemlerini kilitleyip onları düşüren, Elektronik Harp Sistemli  Şehzade İHA adı verilen  avcı bir İHA tasarladı ve projelerini Şehzadeler Belediyesi’nin destekleri ile hayata geçirerek,  9-14 Ağustos tarihlerinde Kütahya’da düzenlenecek TEKNOFEST’e katılmak için başvuru yaptı.

Uluslararası Serbest Görev İnsansız Hava Araçları Yarışmasında finallerde yarışmaya hak kazanan Şehzadeler Belediyesi İHA Takımı, büyük bir başarıya imza attı. 1200 başvuru arasından önce  96 takım arasına girmeyi finale kalmayı başaran takım üyeleri, yarışma esnasında iyi bir performans göstererek  yarışmayı 38. sırada tamamladı.

Şehzadeler Belediyesi İHA Takımı üyeleri,  Burak Yeşil, Mustafa Murat Taşçı, Emirhan Yıldırım, Gülşen Eskici, Berat Yeşil, Taha Berkay Darıcı ve Gökay Eğilmez yarışmanın ardından Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’i ziyaret ederek yarışma hakkında bilgi verdi.

“GENÇLERİMİZİN HER ZAMAN EMRİNDE VE HİZMETİNDEYİZ”

Şehzadeler Belediyesi’nin her zaman gençlerin destekçisi olduğunu ve olmaya devam edeceğini belirten Başkan Çelik ” Yeter ki proje gelsin. Yeter ki üretecek olalım. Yeter ki yeni bir şeyleri ülkemize kazandıracak olalım. Bu noktada gençlerimizin emrinde ve hizmetindeyiz” şeklinde konuşarak,  elde edilen başarı nedeniyle  takım üyelerini tebrik ederek,  kutladı.

Kaynak; Belediye Bülteni

MANİSA